Pytania i odpowiedzi

Jak skontaktować się z opiekunami/ kierownikiem?

Jest na to kilka sposobów. Oprócz standardowego kontaktu telefonicznego można również napisać do nas na portalu Facebook (www.facebook.com/ObozMDP). Jednak ze względów technicznych najprościej i najszybciej jest zadzwonić do kierownika wypoczynku – Piotr Klima tel. 500 637 006.

Czy dzieci mogą używać telefonów komórkowych na wyjeździe?

Tak, mogą. Pragniemy jednak zwrócić Państwa uwagę na punkt VIII regulaminu obozowego, który mówi o tym, że wychowawcy mają prawo zatrzymać telefony uczestników w depozycie na czas trwania zajęć.

Ile kieszonkowego powinno zabrać dziecko?

W tej kwestii nie potrafimy podać konkretnej kwoty. Każde dziecko ma inne potrzeby. Proszę jednak pamiętać aby nie przesadzać z wysokością kieszonkowego. Wszystkie atrakcje takie jak pobyty w obiektach i wycieczki pokrywane są przez organizatora.

Czy można odwiedzać dziecko na obozie?

Przewidzieliśmy taką możliwość. W niedzielę (25.08.2019r.) dla rodziców istnieje możliwość odwiedzenia dzieci w ośrodku, między godziną 13:30 a 18:30. Koniecznie prosimy o wcześniejszy telefon do kierownika wypoczynku.

Czy dziecko może zabrać na obóz telefon, tablet lub aparat?

Regulamin obozowy nie zakazuje zabierania takich urządzeń. Proszę jednak pamiętać, że uczestnik sam odpowiada za swoje rzeczy. Kadra nie ponosi odpowiedzialności za zagubiony sprzęt. Osobiście odradzamy zabierania rzeczy typu tablet czy aparat. Dzieci mają świetnie zorganizowany czas a obszerna fotorelacja zostanie przygotowana przez kadrę obozową. Po obozie każdy uczestnik otrzyma zdjęcia.

Czy dzieci są ubezpieczone podczas wyjazdu?

Oczywiście. Jest to jeden z warunków koniecznych narzuconych przez Kuratorium Oświaty. Każdy uczestnik obozu jest objęty polisą NNW.

Jak wygląda opieka medyczna podczas obozu?

W obiekcie DW Kolejarz przez całą dobę jest dostępna wykwalifikowana pielęgniarka. Oprócz tego, część kadry posiada aktualne szkolenia z zakresu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

Czy kadra obozowa posiada niezbędne kwalifikacje?

Oczywiście. Wszyscy wychowawcy oraz kierownik wypoczynku ukończyli odpowiednie kursy, posiadają aktualne badania lekarskie oraz mają duże doświadczenie w kwestii organizacji wypoczynku i opieki nad dziećmi.

Jakie wyżywienie oferowane jest podczas wyjazdu?

Podczas obozu uczestnicy mają zagwarantowane śniadanie (w formie stołu szwedzkiego), dwudaniowy obiad, podwieczorek i kolację. Na długie wycieczki, dzieci otrzymują tak zwany suchy prowiant.