O obozie

Obóz Strażacki Młodzieży z terenu Miasta i Gminy Niepołomice to projekt, który funkcjonuje nieprzerwanie od 2012 roku. Pomysł na organizację obozu narodził się z inicjatywy Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Batorskiej dh Tomasza Tomali, który zwrócił uwagę na brak oferty organizacji czasu dla członków MDP podczas wakacji.

Każdego roku, druhowie z OSP wcielający się w rolę wychowawców, zapewniają młodym adeptom pożarnictwa wiele atrakcji strażackich, sportowych, czy turystycznych. Podczas obozów młodzież uczy się musztry, obsługi sprzętu strażackiego oraz pracy w grupie. Jednym z najważniejszych aspektów obozu jest integracja pomiędzy dziećmi z różnych miejscowości dzięki czemu członkowie MDP mają swoich przyjaciół w innych jednostkach oraz posiadają wiedzę na temat funkcjonowania pozostałych drużyn z terenu Miasta i Gminy Niepołomice.

Oprócz zajęć strażackich, uczestnicy obozów odbywają również wycieczki piesze i autokarowe do różnych zakątków małopolski. Podczas wizyt w jednostkach Państwowej Straży Pożarnej mają możliwość zobaczenia najnowszego sprzętu strażackiego oraz zapoznania się pracą strażaka zawodowego.

Od 2012 roku odbyło się 9 edycji naszego obozu, w których udział wzięło ponad 430 dzieci.