Obóz 2023 – Dzień 6

To już jest koniec :(.

Sobota, czyli ostatni dzień naszego obozu. Nawet sami nie wiemy kiedy tak szybko to minęło. Dzisiejszy dzień był pełen skrajnych emocji. Z jednej strony cieszyliśmy się, że zobaczymy już naszych rodziców i najbliższych, a z drugiej nie chcieliśmy się rozstawać.

Z samego rana uczestniczyliśmy w porannym rozruchu. Następnie zjedliśmy śniadanko. Po posiłku udaliśmy się do swoich pokoi, gdzie pakowaliśmy bagaże i sprzątaliśmy. Był to również czas, kiedy wszyscy wymienialiśmy się podpisami na obozowych notesach i koszulkach. Tego typu tradycja to wspaniała pamiątka na następne lata.

Po opuszczeniu pokoi udaliśmy się na jedną z ostatnich zbiórek. Nasi opiekunowie podziękowali nam za wspólnie spędzony czas i rozdali dyplomy za udział w IX Obozie MDP z terenu Miasta i Gminy Niepołomice. Następnie wsiedliśmy do autobusu i ruszyliśmy w drogę do domu z przystankiem w JRG 1 Nowy Sącz.

Na miejscu, dzięki uprzejmości obecnych tam funkcjonariuszy MDP zwiedziliśmy ich piękną jednostką oraz posłuchaliśmy ciekawego wykładu w sali edukacyjnej OGNIK. Później, mogliśmy zobaczyć jak wygląda alarmowanie Jednostki Ratowniczo Gaśniczej oraz zaprezentowano nam rozkładanie drabiny mechanicznej będącej na wyposażeniu strażaków. Każdy z nas mógł zrobić sobie zdjęcie oraz wsiąść do środka wszystkich pojazdów. Gospodarzom bardzo dziękujemy za wspaniałe oprowadzanie!

Następnie wsiedliśmy ponownie do autokaru, który zawiózł nas do Niepołomic. Na miejscu czekali na nas już rodzice oraz opiekunowie. Był to również bardzo wzruszający moment, w którym musieliśmy się pożegnać z naszymi koleżankami, kolegami oraz kadrą. Smutek wynikający z rozstania poprawił jednak fakt, że opiekunowie obiecali nam ognisko poobozowe, które ma odbyć się już niebawem! Nie możemy się doczekać!

I to już koniec naszego obozu w tym roku. Dziękujemy, że byliście z nami czytając nasze relacje oraz oglądając zdjęcia z życia obozu. Mamy nadzieję, że czas do następnego obozu minie nam bardzo szybko. Trzymajcie się, cześć!