Obóz 2023 – Dzień 5

Cześć! Przedostatni dzień IX Obozu MDP z terenu Miasta i Gminy Niepołomice. Piątek minął nam bardzo szybko i emocjonująco.

Rano po standardowej rutynie, dokonaliśmy ostatnich szlifów naszych projektów plastycznych. Następnie odbyliśmy krótki trening musztry jednak tym razem naszym prowadzącym nie był żaden z wychowawców. Ćwiczenia odbywaliśmy pod rozkazem naszego obozowego Dowódcy dh Dariusza Tekielskiego z OSP Staniątki, który dzięki swojej postawie został mianowany na to zaszczytne stanowisko.

Oczywiście, każdy obóz to również piękne pamiątki, które kupujemy dla naszych bliskich, dlatego przed obiadem wybraliśmy się na krótki spacer do lokalnych straganów, gdzie każdy mógł znaleźć dla siebie coś wyjątkowo.

Po obiedzie ubraliśmy nasze strażackie ubrania koszarowe oraz ustawiliśmy się w zbiórce w oczekiwaniu na gości, którzy mieli nas odwiedzić. Jak się okazało dziś nasz obóz wizytowali:

  • Tomasz Tomala – Przewodniczący Rady Powiatu Wielickiego
  • bryg. Przemysław Przęczek – Zastępca Małopolskiego Komendanta PSP w Krakowie
  • mł. bryg. Leszek Kasiński – Komendant Powiatowy PSP w Wieliczce
  • dh Leszek Łach – Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Niepołomicach
  • dh Mirosław Gaweł – Naczelnik OSP w Woli Batorskiej

Na ręce bryg. Przemysława Przęczka dowódca obozu złożył meldunek. Następnie przywitaliśmy naszych gości oraz zaprezentowaliśmy im nasze prace. Tym razem były to plakaty z hasłami zachęcającymi naszych rówieśników do wstępowania w szeregi Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Nasze prace bardzo podobały się wszystkim odwiedzającym. Następnie wysłuchaliśmy krótkich przemówień oraz każdy otrzymał od Pana Tomasza Tomali podarunek.

Po zakończeniu wizytacji, dla ochłody udaliśmy się całą grupą na basen, który idealnie wprowadził nas w piątkowy nastrój. Po tym etapie dnia zrealizowaliśmy blok zajęć sportowych, w których mogliśmy pograć w nasze ulubione sporty drużynowe. To jednak nie był koniec atrakcji. O godzinie 19:00 spotkaliśmy się w altanie, gdzie czekał na nas cudowny grill oraz muzyka.

Tak właśnie minął nam piątek, jutro niestety zakończymy naszą przygodę i wrócimy do domu.