Obóz 2023 – Dzień 3

Hejka!

Dzisiejszy dzień to półmetek naszego obozu :(. Jaka szkoda, że ten czas tak szybko pędzi…

W środowy poranek zaskoczył nas deszcz, który później przerodził się w piękne słoneczko. Po porannym rozruchu i śniadaniu udało się nam zrobić pierwsze grupowe zdjęcia. Będzie to świetna pamiątka!

Następnie spakowaliśmy sprzęt strażacki i medyczny i wyruszyliśmy na krótki spacer. Po dotarciu na miejsce zobaczyliśmy rozstawiony tor, odwierciedlający ten używany podczas zawodów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Było to jedno z naszych zadań. Tor polegał na rozwinięciu czterech odcinków węży W-52 pokonując przeszkody w postaci ściany, tunelu, równoważni. W końcowym fragmencie konkurencji używaliśmy hydronetek celując do tarcz zalewowych. Umiejętności nabyte podczas tego zadania to świetne przygotowanie pod względem zawodów pożarniczych.

Kolejną stacją podczas tego bloku była kolejna lekcja praktyczna dotycząca udzielania pierwszej pomocy. Podczas dzisiejszych zajęć dowiedzieliśmy się czym różni się bandaż dziany oraz opaski elastycznej oraz kiedy je stosować. Pod okiem naszego wychowawcy mogliśmy również nauczyć się i przećwiczyć zabezpieczenie ran i złamań. Dodatkowo, ćwiczyliśmy stosowanie chusty trójkątnej. Mamy nadzieję, że wiedza którą otrzymaliśmy od naszych instruktorów pozwoli nam w przyszłości bezpiecznie i profesjonalnie udzielać pierwszej pomocy.

Trzecią i ostatnią stacją były zajęcia z wężami tłocznymi różnych średnic. Tutaj, dowiedzieliśmy się jak poprawnie rozwijać szybko kolejne odcinki węży oraz następnie jak je zwijać w poprawny sposób i przygotować do następnego użycia. Po krótkiej prezentacji różnych sposobów oraz instruktażu każdy z nas kilkukrotnie sam spróbował się z odcinkiem węża. To ćwiczenie pokazało nam również jak ważna jest współpraca. Dzięki pracy w parach udało się dużo szybciej i mniej wyczerpująco zwijać nawet większe rozmiary węży.

Następnie, udaliśmy się do ośrodka i zjedliśmy obiad. Po obiedzie opiekunowie zaprosili nas do wspólnej wycieczki plenerowej po terenie Muszyny. Naszym celem okazały się ogrody sensoryczne oraz wieża widokowa, z której rozciągają się piękne widoki na całą okolicę. Następnie zorganizowano nam gry i zabawy z piłkami co jeszcze bardziej poprawiło naszą integrację.

Po powrocie do ośrodka i zjedzeniu kolacji udaliśmy się do świetlicy, gdzie kontynuowaliśmy pracę z naszymi projektami plastycznymi. Już niebawem zobaczycie efekty naszej pracy!

Teraz już grzecznie idziemy spać. Życzymy dobrej nocy i do zobaczenia jutro!