Obóz 2023 – Dzień 2

Cześć i czołem!

Dzisiejszy dzień na naszym obozie był bardzo atrakcyjny pod względem planu oraz przewidzianych atrakcji! Po pobudce zaplanowanej na godzinę 7:00 wyszliśmy przed ośrodek na poranny rozruch, który pozwolił nam zdrowo i energiczne wejść w ten dzień. Następnie czas na szybką toaletę i pyszne śniadanko.

Po śniadaniu wyszliśmy na spacer i po kilkunastu minutach naszym oczom ukazał się ogromny, dmuchany tor przeszkód. Tory o różnym stopniu trudności i wielu możliwościach dostarczyły nam wiele uśmiechu i frajdy. Były wyścigi, przeciąganie, zjeżdżalnie, skocznie i wyzwania.

Dodatkowo, zostaliśmy podzieleni na podgrupy i rozsypani na inne przygotowane dla nas atrakcje. Jedną z nich był tor bitewny gel blaster, gdzie bezboleśnie mogliśmy stoczyć pojedynki na punkty. Nawet nie wyobrażacie sobie ile te kilkunasto minutowe mecze dawały nam frajdy.

Trzecim punktem porannego bloku było strzelanie z łuku. Pod czujnym okiem instruktorów mogliśmy zapoznać z techniką strzelecką oraz spróbować własnych sił w celowaniu do tarczy.

O godzinie 12:00 zakończyliśmy powyższe zajęcia i rozpoczęliśmy spacer powrotny. W drodze do ośrodka zrobiliśmy szybkie zakupy w sklepie. Do naszego domu wypoczynkowego wróciliśmy na obiad. Po obiedzie ponownie zostaliśmy podzieleni na grupy. Opiekunowie przygotowali nam zajęcia strażacko-sportowe. Podczas pierwszej części uczyliśmy się udzielać pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia. Umiejętność pomagania drugiemu człowiekowi to priorytet, który powinien mieć na uwadze każdy z nas. W drugiej części zajęć przypominaliśmy sobie oraz uczyliśmy się musztry. Jako przedstawiciele jednostek OSP musimy umieć poprawnie wykonywać zwroty, reagować na komendy i maszerować. Ostatnią częścią zajęć był basen, który znajduje się na terenie ośrodka. Był to jeden z najprzyjemniejszych etapów dnia. Słoneczna pogoda sprawiła, że temperatura wody była idealna! Wspólnie ze znajomymi mogliśmy pograć z gry oraz odpocząć.

Tak minął nam czas do kolacji, po której opiekunowie zebrali nas na jedną ze świetlic. Tam, podzielono nas na 6 osobowe zespoły 6, w których opracowujemy pewien projekt plastyczny, o którym więcej informacji niebawem – ponieważ narazie jest to wielka tajemnica!

Na dziś to tyle, do zobaczenia jutro!