Obóz 2023 – Dzień 1

Cześć Wszystkim!

Pierwszy dzień naszego obozu rozpoczął się tradycyjnie od zbiórki o godzinie 8:30 pod remizą OSP Niepołomice. Następnie, około godziny 9:00 wyjechaliśmy do naszego ośrodka wypoczynkowego DW SZCZYT w Muszynie. Na miejsce dotarliśmy kilka minut przed południem.

Następnie opiekunowie przydzielili nam pokoje, w których rozpakowaliśmy nasze bagaże. Kolejnym punktem dnia była zbiórka oraz pierwszy, bardzo smaczny obiad. Po posiłku i krótkim odpoczynku spotkaliśmy się w celu przygotowania wizytówek zamieszczonych na drzwiach naszych pokoi oraz przeczytania i zaakceptowania regulaminu – jednego z najważniejszych dokumentów naszego wypoczynku. W trakcie burzy mózgów opracowaliśmy również własny kodeks zasad, w którym każdy z uczestników mógł zaproponować własny pomysł. Aby kodeks miał swoją moc formalną każdy z obozowiczów podpisał go własnym odciskiem palca.

Przed kolacją, uczestniczyliśmy w zabawach ruchowych, które były wstępem do integracji. Po ostatnim posiłku tego dnia opiekunowie podzieli nas na grupy oraz przypisali do nas wychowawców. Następnie w swoich grupach wiekowych prowadziliśmy gry i zabawy, dzięki którym poznaliśmy lepiej naszych nowych kolegów i koleżanki.

Ostatnim punktem programu było wręczenie obozowych koszulek, czapeczek, identyfikatorów oraz notesów. W tym roku reprezentuje nas zieleń! Tradycyjnie, w naszych notesach każdego wieczoru piszemy na podsumowanie dnia oraz nasze opinie i propozycje. Notatki czytane są przez wychowawców. dzięki czemu możemy opisać swoje uczucia.

Oczywiście, również podczas tego obozu nie mogło zabraknąć warty! Nasi obozowicze ubierają ubrania koszarowe, pasy z toporkami oraz hełmy a następnie patrolują nasze korytarze. Dzięki temu czujemy się bezpiecznie.

Jutro kolejny, bardzo energiczny dzień. Już nie możemy się doczekać! Do zobaczenia! 🙂