Obóz 2019 – Dzień 8

Hej, cześć i czołem. Dzisiejszy dzień z racji niedzieli różnił się nieco od poprzednich.

Jedną z różnic był fakt, że rano nie mieliśmy porannego rozruchu i mogliśmy dłużej pospać. Wstaliśmy dopiero na śniadanie. Po pierwszym posiłku udaliśmy się do Kościoła na Mszę Świętą, która odbyła się w dawnej Cerkwi pw. św. Dymitra w Złockiem. Drewniany zabytek został wybudowany w latach 1867–1872. Obecnie jest to kościół parafialny rzymskokatolicki Narodzenia NMP.

Po modlitwie udaliśmy się na plac zabaw, który znajduje się obok kościoła. Wspólnie z opiekunami bawiliśmy się w berka, zbijaka oraz dyskutowaliśmy na różne tematy. Odśpiewaliśmy również „100 lat” dla jednego z naszych kolegów, który dziś świętował swoje urodziny. Bartek, wszystko najlepszego! 🙂

Podczas zbiórki, został również powołany nowy Dowódca Obozu, którym został Bartosz Maj. Poprzedni dowódca Łukasz, niestety musiał nas wcześniej opuścić.

Po powrocie do Kolejarza mieliśmy kolejne zajęcia strażackie i pierwszą pomoc. Następnie zjedliśmy obiad i oczekiwaliśmy na rodziców, którzy dzisiaj mieli możliwość odwiedzin swoich pociech. 🙂

Pozostałe osoby udały się na basen, gdzie graliśmy w piłkę wodną, korzystaliśmy ze zjeżdżalni i pływaliśmy. Była to wyjątkowa radocha ponieważ nie byliśmy dzieleni na grupy i wszyscy wspólnie mogliśmy się bawić.

Do kolacji mieliśmy również blok sportowy podczas którego graliśmy w siatkówkę plażową, piłkę nożną i badmintona.

Dzisiejsza kolacja również była wyjątkowa. Zamiast tradycyjnego posiłku opiekunowie zorganizowali dla nas ognisko. Oprócz pysznej kiełbaski bawiliśmy się również przy akompaniamencie muzyki i wspólnych zabaw.

Na dziś to chyba tyle (niespodzianka gwarantowana). Dobranoc! 🙂