Obóz 2019 – Dzień 7

Siema!

Dzisiejszy, siódmy dzień naszego obozu był mocno zakręcony (oczywiście pozytywnie).

Po śniadaniu udaliśmy na krótki spacer, podczas którego skorzystaliśmy z urządzeń siłowni zewnętrznej oraz atrakcji placu zabaw.

Po powrocie do ośrodka udaliśmy się na zajęcia strażackie. Jedną z głównych atrakcji był specjalny tor do zawodów MDP według regulaminu CTIF. Każdy z nas musiał pokonać rów, płotek, tunel i kładkę a wszystko to rozwijając linię gaśniczą. Oprócz zajęć na torze, uczyliśmy się również profesjonalnego zabezpieczenia ran. Umiemy już zabandażować każdą część ciała! Pierwsza pomoc nam nie straszna. 🙂 🙂 🙂

Doskonaliliśmy również wiązanie węzłów strażackich. Teraz potrafimy zawiązać podstawowe węzły w czasie poniżej 5 sekund.

Ostatnim, szlifowanym przez nas elementem były węże pożarnicze. W sześcioosobowych załogach rozpracowywaliśmy założenia praktyczne. Każdy zespół miał dowódcę, kierowcę, rozdzielaczowego oraz roty gaśnicze. Tak minął nam czas do obiadu.

Po obiedzie mogliśmy udać się na zajęcia sportowe i naszą ulubioną atrakcję czyli BASEN. Oprócz zabaw z wodą graliśmy również w siatkówkę, piłkę nożną i berka.

Na wieczór wspólnie z obozem strażackim z powiatu Krakowskiego uczestniczyliśmy w dyskotece prowadzonej przez naszą kadrę. Dzięki muzyce polepszyliśmy naszą integracją z uczestnikami drugiego obozu a przy tym świetnie się bawiliśmy aż do ciszy nocnej.

Teraz już czas spać, jutro kolejny ciekawy choć trochę bardziej spokojny dzień. DOBREJ NOCY! 🙂 🙂 🙂