Obóz 2019 – Dzień 6

Eloszka!

Kolejny dzień naszego obozu ze względu na odwiedziny ważnych gości minął dość szybko. Poranek wyglądał standardowo: pobudka, rozgrzewka, toaleta i śniadanie. Później kończyliśmy nasze makiety i układaliśmy do nich opisy potrzebne do prezentacji.

Kiedy już finalnie skończyliśmy prace plastyczne udaliśmy się do swoich pokoi w celu zrobienia generalnych porządków. Do obiadu ćwiczyliśmy również hymn strażacki i bawiliśmy się przy grach integracyjnych.

Po obiedzie zorganizowaliśmy zbiórkę na zewnątrz budynku i oczekiwaliśmy na gości. Swoją obecnością zaszczycili nas:

  • Tomasz Tomala – Szef Gabinetu Politycznego Ministra Infrastruktury
  • st. kpt. Przemysław Przęczek – Komendant Powiatowy PSP w Wieliczce
  • Roman Ptak – Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice
  • dh Leszek Łach – Komendant Miejsko-Gminny OSP
  • dh Janusz Siwek – OSP Wola Batorska
  • dh Beata Kukla – OSP Zabierzów Bocheński
  • dh Stanisław Dąbroś – OSP Niepołomice

Spotkanie rozpoczęliśmy od oficjalnego zameldowania VIII Obozu MDP, którego dokonał dowódca obozu dh Łukasz Bednarczyk. Meldunek odebrał Komendant Miejsko-Gminny OSP Leszek Łach.

Oczywiście każdy z powyższych gości otrzymał od nas obozową koszulkę i identyfikator imienny. Po zakończeniu przywitania przystąpiliśmy do prezentacji naszych makiet obrazujących różne rodzaje akcji ratowniczo-gaśniczych. Po zakończeniu prezentacji wysłuchaliśmy przemówień naszych gości oraz porozmawialiśmy na temat obozu. Otrzymaliśmy również bardzo słodką niespodziankę w postaci owoców i słodyczy, za które bardzo dziękujemy!

Po kolacji udaliśmy się na teren przy ośrodku gdzie wspólnie z drugim obozem MDP z powiatu Krakowskiego oczekiwaliśmy na przybycie Wicemarszałka Województwa Małopolskiego Łukasza Smółki. Po przywitaniu, wspólnie z druhami z drugiego obozu odśpiewaliśmy uroczyście hymn strażacki. Ponad 100 osób śpiewających Rycerzy Floriana – coś pięknego!

Po powrocie do ośrodka uczestniczyliśmy w zabawach integracyjnych oraz uczyliśmy się tańca belgijskiego. Tak zakończył się 6 dzień naszego obozu. Zapraszamy do lektury już jutro, dobranoc! 🙂 🙂 🙂