Obóz 2019 – Dzień 3

Cześć!

Chcielibyśmy pokrótce opisać trzeci dzień naszego obozu, który w głównej mierze spędziliśmy na wycieczce całodniowej do Muzeum Lizaka w Jaśle.

Dzień rozpoczęliśmy standardowo od porannego rozruchu i śniadania. Po śniadaniu przyjechał autokar, który zabrał nas do Jasła. Podróż trwała około 2 godzin.

Po dotarciu na miejsce naszej wycieczki podzieliliśmy się na dwie równe grupy i udaliśmy się na zajęcia. Pierwsza grupa zwiedziła Muzeum Lizaka, w którym Pani przewodnik opowiadała nam o tym jak tworzy się lizaki i inne słodycze. Dowiedzieliśmy się również tego jak wyglądała historia lizaka i kto właściwie go wymyślił. Oprócz zajęć teoretycznych mieliśmy możliwość zobaczyć oryginalne maszyny używane niegdyś do produkcji słodyczy. Później każdy z nas mógł uformować własnego lizaka z masy przygotowanej przez Panią przewodnik. Mogliśmy wybrać smak oraz kolor naszych lizaków. Bardzo fajna i smaczna zabawa!

W międzyczasie, druga grupa udała się do pobliskiej pizzeri, w której bardzo szybko odpowiedzieliśmy na wszystkie pytania dotyczące historii pizzy. Dzięki temu przystąpiliśmy do zajęć praktycznych. Na specjalnie przygotowanym stole czekały na nas wszystkie składniki potrzebne do stworzenia własnej pizzy. Oczywiście nie obyło się bez ubrania specjalnych fartuchów i czapek kucharskich. Po uformowaniu ciasta i dodaniu składników nasze pizze wylądowały w piecu. Po kilku minutach oczekiwania mogliśmy je zjeść, były pyszne!

Na tym zakończyliśmy naszą wycieczkę i wróciliśmy do ośrodka, w którym zjedliśmy obiad. Po przerwie obiadowej pracowaliśmy nad kolejnym etapem naszych makiet ratowniczych, już coraz bliżej końca!

A teraz już idziemy spać! Do zobaczenia jutro! 🙂