Obóz 2019 – Dzień 10

Cześć wszystkim!

Dzisiaj odbył się ostatni (niestety) dzień naszego Obozu MDP 2019. Oczywiście zgodnie z umową, którą zawarliśmy wspólnie z kadrą obozu, wszyscy pojawimy się na kolejnym obozie w przyszłym roku!

Po śniadaniu przystąpiliśmy do pakowania bagaży i robienia porządków w pokojach.

Na tablicy ogłoszeń uzupełniono wszystkie punkty, które zdobywaliśmy każdego dnia za czystość w pokojach i nasze zachowanie. Dzięki temu mogliśmy podsumować ranking końcowy i pogratulować zwycięzcom zabawy.

Kiedy już byliśmy gotowi do drogi, zebraliśmy się wszyscy na auli gdzie nastąpiły podziękowania dla wszystkich członków kadry, organizatorów wypoczynku i sponsorów.

Następnie była chwila dla fotoreporterów. Każdy z nas mógł sobie zrobić zdjęcie z pozostałymi kolegami i koleżankami z obozu. Dzięki obozowi powstało wiele nowych przyjaźni i znajomości za co szczególnie jesteśmy wdzięczni organizatorowi wypoczynku.

Kiedy już wsiedliśmy do autokary należącego do SA PSP w Krakowie udaliśmy się do Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu. Na miejscu, część z nas udała się do specjalnej salki dydaktycznej, w której uczyliśmy się na temat pracy strażaków oraz zasad bezpieczeństwa i reagowania w przypadku pożarów. Pozostała część osób zwiedziła garaże JRG oraz mogła przymierzyć prawdziwe ubranie strażackie, wraz z hełmem i aparatem powietrznym.

Po zwiedzeniu udaliśmy się w dalszą drogę do domu. Około godziny 15:30 dojechaliśmy pod remizę OSP Niepołomice, gdzie czekali na nas rodzice i opiekunowie. Po długich pożegnaniach udaliśmy się do domów. To był bardzo udany obóz! Do zobaczenia za rok!

PS. Przed nami jeszcze ognisko poobozowe, które zostało nam oficjalnie obiecane przez kadrę!