Obóz 2019 – Dzień 1

Witajcie!

Pierwszy dzień naszego obozu minął bardzo szybko i atrakcyjnie. Tradycyjnie, jak każdego roku spotkaliśmy się pod remizą OSP Niepołomice skąd o godzinie 9:00 wyjechaliśmy autokarem należącym do Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie do Muszyny. Na miejsce obozu dotarliśmy około godziny 12:00.

Pierwszym punktem programu na terenie ośrodka był przydział pokoi oraz rozpakowanie bagaży. Następnie. po szybkiej toalecie udaliśmy się na pyszny dwudaniowy obiad. Po przerwie obiadowej udaliśmy się do świetlicy gdzie opiekunowie rozdali nam koszulki, czapeczki oraz identyfikatory obozowe. Następnie, odczytany został regulamin obozu, który został podpisany przez wszystkich uczestników. Nowością wyróżniającą ten obóz od poprzednich było stworzenie kodeksu zasad, w którym to każdy z nas mógł umieścić swoją złotą zasadę. Po wspólnej dyskusji udało się nam wybrać kilka najważniejszych zasad takich jak: „wszyscy uczestnicy są sobie równi” czy „będziemy się wzajemnie szanować oraz będziemy sobie pomagać”. Pod powyższym kodeksem każdy z nas zostawił swoją pieczęć w postaci palca odbitego w farbie.

O godzinie 18:00 udaliśmy się na ostatni posiłek tego dnia, który dodał nam mnóstwa sił do uczestnictwa w wspólnych zabawach integracyjnych zorganizowanych na terenie zielonym należącym do ośrodka. Dzięki temu, każdy z nas mógł się poznać z pozostałymi obozowiczami.

Na koniec dnia wszyscy sporządziliśmy notatki opisujące nasz dzień. Od 22:00 w ośrodku obowiązuje cisza nocna, której bacznie pilnują wartownicy wystawieni przez nasz obóz.

Jutrzejszy dzień zapowiada się jeszcze lepiej. Do zobaczenia, cześć!